Tablica ogłoszeń

Zebrania Rady Rodziców 21.09.2017 r.

Spotkania z wychowawcami

Librus e-Dziennik

UBEZPIECZENIE

STREFA MŁODYCH

www.strefamlodych.pl

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Pracownia Techniczna

Dnia 6 października 2017 roku klasa 3a uczestniczyła w zajęciach w Międzyszkolnej Pracowni Technicznej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Jedna grupa uczniów pracowała na tokarkach, druga grupa zaś uczestniczyła w zajęciach z elektrotechniki. Uczniowie mieli możliwość poznania podstawowych operacji tokarskich wykonując uchwyt do wieszaka. Pozostali uczniowie wykonywali ćwiczenia w zakresie montowania i demontowania podstawowych instalacji elektrycznych. Zajęcia w ww. pracowni miały na celu kształtowanie umiejętności praktycznego myślenia i wykorzystania ich w praktyce. Wszyscy uczniowie uznali, iż zajęcia były ciekawe i rozwijały twórcze myślenie. Antosiak

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2017 r. cała społeczność szkolna obchodzi tzw. Dzień Nauczyciela. Uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielem historii p. Adamem Widerskim postanowili oddać hołd Komisji Edukacji Narodowej. Przygotowana została przy wejściu do szkoły wystawa poświecona temu organowi. Natomiast społeczność szkolna przygotowała ciekawe interpretacje nazwy święta - Dzień Edukacji Narodowej.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę o świecie oraz osobisty zasób słów każdego z nas.
Przypominali o tym jak co roku członkowie koła teatralnego, prezentując we wszystkich klasach z wdziękiem, talentem i humorem fragmenty polskiej literatury młodzieżowej. Widzowie także mieli szansę popisać się techniką i interpretacją lirycznego łamańca językowego.

Dzień Języków Obcych

W czwartek 28 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
Nauczyciele języków obcych przygotowali liczne atrakcje i konkursy dla uczniów, w których uczniowie walczyli o punkty w ramach Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły. Na holu szkoły zorganizowano wystawę poświęconą temu świętu. Uczniowie musieli zmierzyć się z konkursem wiedzy o Dniu Języków Obcych.Poza tym uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe - ich zadaniem było przetłumaczenie zdań na język angielski i niemiecki.
Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017 / 2018

Nowy rok szkolny 2017/2018 uroczyście przywitała pani dyrektor Dorota Tomczak. Przedstawiła nowych nauczycieli, którzy będą uczyć w tym roku szkolnym. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom samych sukcesów w nauce, osiągania wysokich wyników dydaktycznych, zaś pracownikom szkoły pomyślności w pracy zawodowej.