Librus e-Dziennik

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Wydarzenia z I półrocza >>

Sukces naszych uczniów

Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w Łodzi w konkursie na słuchowisko, towarzyszącym XVII Festiwalowi Bibliotek Szkolnych. Zadanie nie było łatwe, wszyscy musieli wystąpić w kilku rolach, wymyślić i nagrać efekty specjalne, a następnie całość słuchowiska fachowo zmontować.
Nad projetem czuwała pani Mariola Szczęsna.

Galeria >>

Uchwalenie Konstytucji 3 maja

Uczniowie naszego Gimnazjum wraz z nauczycielem historii p. Adamem Widerskim przygotowali wystawę z okazji święta narodowego -  Uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym roku obchodzimy 227 rocznicę przyjęcie przez Sejm Wielki najważniejszego aktu prawnego, który całkowicie zmieniał ustrój pierwszej Rzeczpospolitej. Okolicznościowa wystawa poświęcona pierwszej konstytucji w naszym kraju, jej dziejów i historycznych obchodów składa się z plakatów zrobionych przez uczniów klas drugich i trzecich. Usytuowano ją w głównym holu szkoły, dzięki czemu cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale również wszystkich osób wchodzących do szkoły.

Święto Patrona

Marzec w naszym Gimnazjum jest miesiącem, w którym uroczyście obchodzimy Święto Patrona, gen. Józefa Wybickiego. Wieloletnia tradycja nakazywała tego dnia uczniom klas pierwszych złożenie ślubowania na sztandar szkoły. W tym roku po raz pierwszy obchody Święta Szkoły wyglądały nieco inaczej. 23 marca o godz. 12.00 wszyscy uczniowie odświętnie ubrani zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie - po odśpiewaniu hymnu narodowego – obejrzeli przedstawienie o tematyce patriotycznej oraz wysłuchali pieśni w wykonaniu chóru szkolnego. Pani Dyrektor wręczyła również nagrody laureatom dwóch konkursów: gry szkolnej o Józefie Wybickim oraz konkursu historycznego o konfederacji barskiej.

Gra szkolna

W przeddzień święta szkoły na trasę wyruszyli uczestnicy szkolnej gry Tajemnice Józefa. Wcielali się w postaci z epoki, tańczyli poloneza, rysowali karykaturę patrona, musieli się wykazać bezbłędną znajomością hymnu  oraz wiedzą o życiu   i działalności naszego patrona, Józefa Wybickiego. Nie ominęły ich także zagadki matematyczno- historyczne.

Poziom wszystkich drużyn był bardzo wysoki, ale miejsca na podium są tylko 3... Zajęły je: miejsce 1- klasa 3a, miejsce 2- klasa 3b i 3- klasa 3d.

.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W dniu 1 marca 2018 r. uczniowie naszego gimnazjum obchodzili Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Razem z nauczycielem historii p. Adamem Widerskim przygotowali okolicznościową wystawę pt.: Czas Niezłomnych” poświęconą poszczególnych bohaterom walczącym z reżimem komunistycznym. Zaprezentowano biogramy m.in. takich osób jak: rotmistrz Witold Pilecki ps.” Witold”, Danuta Siedzikówna ps. „Inka”, major Zygmunt Szendzielarz ps. „Łupaszka”. Ponadto, uczniowie klas II i III przygotowali rysunki patriotyczne oraz plakaty dotykające omawianą tematykę. Wystawa została umieszczona się w głównym holu szkoły.

Dzień Chemii

Elektroliza wody, mieszanina piorunująca, chemiczne świece, sztuczny śnieg to niektóre z atrakcji „Dnia chemii”. Specjaliści z Centrum Chemii w Małej Skali ciekawie i z humorem opowiadali o niezwykłych właściwościach substancji. Po zajęciach pozostały miłe wspomnienia, porcja wiedzy i przekonanie, że nauka nie musi być nudna.