Tablica ogłoszeń

Zebrania Rady Rodziców 21.09.2017 r.

godz. 17.00

godz. 17.30

Spotkania z wychowawcami

Librus e-Dziennik

  

UBEZPIECZENIE

STREFA MŁODYCH

www.strefamlodych.pl

 

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018


Masz prawo znać swoje prawa


20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który upamiętnia uchwalenie Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku.
Z tej okazji wszystkie klasy przygotowały konkursowe plakaty prezentujące w formie graficznej wylosowane prawo. Było kolorowo, fantazyjnie, pomysłowo i mądrze. Konkurs wygrała klasa 2a, tuż za nią uplasowały się klasy 3d i 2b. Gratulacje!

Galeria>>

Święto Niepodległosci

 10 listopada 2017 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 24 uczestniczyli w uroczystym apelu poświęconym sobotniemu świętu Niepodległości. Akademia została przygotowana przez p. Dyrektor Dorotę Tomczak, nauczyciela historii p. Adama Widerskiego i nauczycielkę języka polskiego p. Urszulę Kiriczenko. Składała się z czterech części; 

1) części oficjalnej z patriotycznym przemówieniem p. Dyrektor;
2) część artystycznej, której brali udział uczniowie oraz chór szkolny;
3) projekcji prezentacji multimedialnej złożonej z najważniejszych obrazów przedstawiających walkę Polaków w drodze do niepodległości;
4) Wręczeniu nagród laureatom konkursu "Wiem co czytam. Wokół Tadeusza Kościuszko".

Galeria>>

 .

Wystawa -  Święto Niepodległości

11 listopada 2017 roku przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza ojczyzna w tym dniu po wielu latach niewoli rosyjskiej, pruskiej i austriackiej znów stała się wolnym państwem. Nasze Gimnazjum już w poniedziałek (6 listopada) rozpoczęło obchody narodowego święta. Uczniowie wraz z nauczycielem historii p. Adamem Widerskim przygotowali wystawę poświęconą powyższej tematyce. Obejmuje ona „uczniowskie” plakaty, rysunki patriotyczne, a także materiały merytoryczne. Wystawa zakończona jest mały testem wiedzy.
Zapraszamy wszystkich do sprawdzenia swoich wiadomości z tematyki – odrodzenie Polski.

Galeria>>

EXPO

W poniedziałek 6 listopada klasa 3d wraz z innymi łodzianami wzięła udział w akcji poparcia dla kandydatury Łodzi na organizatora międzynarodowej wystawy EXPO 2022. Pomysł na organizację tej akcji powstał w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, które również ją zainicjowało. Celem akcji było ułożenie przybyłych łodzian w kolorowy napis EXPO i wzięcie udziału w filmiku nakręcanym przy tej okazji. O tym, które miasto zostanie organizatorem zadecydują przedstawiciele Biura Wystaw Światowych już 15 listopada. Teraz należy trzymać kciuki za wybór Łodzi na organizatora EXPO.

 Galeria>>

Kwesta i porządki na Starym Cmentarzu 

Nasza szkoła tradycyjnie, jak co roku, wsparła wolontariat na Starym Cmentarzu. Wzięli w nim udział dziewczęta i chłopcy z klas 2b i 3d. Nasi uczniowie z wielkim zapałem i świadomością pracowali przy porządkowaniu grobów Józefa Texla, Leona Jaworskiego i wielu innych. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale deszcz i zimno nie zniechęciły do solidnej pracy. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie podziękowania i brawa za poświęcenie - tym bardziej, że akcja odbywała się w sobotę tuż przed Świętem Zmarłych.

Galeria>>

Wycieczka do Torunia

20 października 2017r. uczniowie klas 3a, 3b i 3d pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Torunia i Ciechocinka. Podczas  wycieczki zwiedzaliśmy Starówkę w Toruniu, ”Żywe Muzeum Piernika” oraz uczestniczyliśmy w seansie „W poszukiwaniu życia” w Planetarium. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy Ciechocinek-uzdrowisko lecznicze. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z historią Torunia i tradycją związaną z wypiekiem pierników. Mimo nienajlepszej pogody dopisywały nam świetne humory. Wróciliśmy do Łodzi uśmiechnięci i zadowoleni. Każdy z uczniów przywiózł ze sobą samodzielnie wykonanego piernika.

Galeria>>

.

Pracownia Techniczna

Dnia 6 października 2017 roku klasa 3a uczestniczyła w zajęciach w Międzyszkolnej Pracowni Technicznej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Jedna grupa uczniów pracowała na tokarkach, druga grupa zaś uczestniczyła w zajęciach z elektrotechniki. Uczniowie mieli możliwość poznania podstawowych operacji tokarskich wykonując uchwyt do wieszaka. Pozostali uczniowie wykonywali ćwiczenia w zakresie montowania i demontowania podstawowych instalacji elektrycznych. Zajęcia w ww. pracowni miały na celu kształtowanie umiejętności praktycznego myślenia i wykorzystania ich w praktyce. Wszyscy uczniowie uznali, iż zajęcia były ciekawe i rozwijały twórcze myślenie.

Galeria>>


Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2017 r. cała społeczność szkolna obchodzi Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielem historii p. Adamem Widerskim postanowili oddać hołd Komisji Edukacji Narodowej. Przygotowana została przy wejściu do szkoły wystawa poświecona temu organowi. Natomiast społeczność szkolna przygotowała ciekawe interpretacje nazwy święta - Dzień Edukacji Narodowej.

Galeria>>

 

 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 

Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę o świecie oraz osobisty zasób słów każdego z nas.
Przypominali o tym jak co roku członkowie koła teatralnego, prezentując we wszystkich klasach z wdziękiem, talentem i humorem fragmenty polskiej literatury młodzieżowej. Widzowie także mieli szansę popisać się techniką i interpretacją lirycznego łamańca językowego.

Galeria>>

Z wizytą u Grohmanów

28 września klasa 3d udała się na wycieczkę śladami rodu fabrykanckiego Grohmanów. Oprowadzała nas przewodnik z PTTK pani Anna Drzewiecka, która wspaniale przedstawiła dzieje łódzkich fabrykantów i pokazała nam ich „królestwo”. Udaliśmy się na spacer ul.Tylną, począwszy od domu pierwszego z rodu Traugotta Grohmana, podziwialiśmy odnawianą willę jego syna Ludwika, następnie przeszliśmy się do domu Henryka Grohmana, w którym obecnie znajduje się Muzeum Książki Artystycznej. Zwiedziliśmy również dawne posiadłości fabryczne rodziny, widzieliśmy tkalnię, magazyny i inne budynki, które dzisiaj, po rewitalizacji, tworzą przepiękne miejsce znajdujące się na terenie łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obejrzeliśmy również wystawę poświęconą tej wyjątkowej rodzinie łódzkich przemysłowców. Na sam koniec udaliśmy się do dawnej bramy wjazdowej do fabryki, którą wszyscy łodzianie kojarzą jako „beczki Grohmana”. Owe beczki są raczej szpulami nici, bo przecież z produkcji, między innymi, tego surowca słynęła fabryka Grohmanów. 
Wycieczka bardzo nam się udała, tym bardziej, że dopisała nam również pogoda, było słonecznie i aż chciało się spacerować.

Galeria>>

.

 Dzień Języków Obcych

W czwartek 28 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
Nauczyciele języków obcych przygotowali liczne atrakcje i konkursy dla uczniów, w których uczniowie walczyli o punkty w ramach Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły. Na holu szkoły zorganizowano wystawę poświęconą temu świętu. Uczniowie musieli zmierzyć się z konkursem wiedzy o Dniu Języków Obcych.Poza tym uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe - ich zadaniem było przetłumaczenie zdań na język angielski i niemiecki. 
Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

 Galeria>>

 
 

Sprzątamy Świat

Tegoroczna akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017 odbyła się w dniach 15-17 września pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce". Tradycyjnie już włączyliśmy się  w działania, uprzątając fragment parku im. Józefa Piłsudskiego „Zdrowie”. Niestety nawet na tak małym obszarze uzbieraliśmy pokaźną ilość  odpadów. Podczas akcji podzieliliśmy  czas pomiędzy pracę ale zabawę i odrobinę wytchnienia : )

Galeria>>

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017 / 2018

Nowy rok szkolny 2017/2018 uroczyście przywitała pani dyrektor Dorota Tomczak. Przedstawiła nowych nauczycieli, którzy będą uczyć w tym roku szkolnym. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom samych sukcesów w nauce, osiągania wysokich wyników dydaktycznych, zaś pracownikom szkoły pomyślności w pracy zawodowej.

Galeria>>